SINGLETRACKY A VYSOČINA ARÉNA

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. 

Aréna nabízí trackové tratě různých obtížností, proto si tu na své přijdou zkušení i začátečníci. Najdete zde technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky pro děti, přírodní stezky pro handicapované cyklisty sjízdné na kolečkovém křesle nebo handbiku, ale také i skutečně náročné traily pro zkušené bikery, které si svojí obtížností zadají s tratěmi na Světovém poháru horských kol.

Vysočina Arena lyžování pro veřejnost v zimě

Pro veřejnost se v zimě pravidelně technicky zasněžují a upravují závodní tratě v délce 1,5 - 5 km. Tratě jsou upraveny jak pro klasický tak volný styl.  

V období 1. 10.- 31. 3. se areál uzavírá ve 20:00. Po 20:00 hodině se tratě upravují na další den. Někteří lyžaři toto pravidlo nedodržují a stopy nemají šanci přes noc dostatečně zamrznout. Kvalita takto rozježděné stopy není proto druhý den dostačující. 

Vysočina Arena pro veřejnost v létě

V létě můžou bruslaři a lyžaři na kolečkových lyžích využít 450 m dlouhý asfaltový okruh i 150 m dlouhé trestné kolečko.

Pro milovníky cross country se v lese Ochoza nachází 4,7 km dlouhý okruh s několika překážkami a převýšením 260 m.